Świąteczne zakupy w ostatniej chwili? Oto wskazówki, które pomogą Ci zdążyć na czas

by Credissimo Polska Sp. z o.o. | 19.12.2018
Złóż wniosek
Świąteczne zakupy w ostatniej chwili? Oto wskazówki, które pomogą Ci zdążyć na czas

Świąteczne zakupy w ostatniej chwili? Oto wskazówki, które pomogą Ci zdążyć na czas

Czas biegnie nieubłaganie, a im bliżej Świąt, tym zdaje się jeszcze przyspieszać. Praca, porządki w domu, zakupy, gotowanie, pieczenie... liczba obowiązków zdaje się nie mieć końca. A w tym wszystkim trzeba jeszcze znaleźć chwilę, żeby skompletować prezenty na najbliższych. Jak to zrobić, żeby zdążyć i nie zwariować?

Koniecznie zrób listę

Nie łudź się, że pójdziesz do sklepu i tam spłynie na Ciebie natchnienie i nagle będziesz wiedzieć dokładnie co komu kupić. Sytuacja będzie wyglądać odwrotnie. Wejdziesz do sklepu (gdy w końcu uda Ci się przebić przez miasto i znaleźć miejsce parkingowe) i zrobi Ci się gorąco - nie tylko przez podkręcone na maxa ogrzewania, lecz głównie przez tłum, jaki tam zobaczysz.

Już w pierwszej minucie zechcesz wykonać w tył zwrot i uciec do domu... Zbierzesz się jednak w sobie i pójdziesz na łowy. Po godzinie lub dwóch oglądania najróżniejszych rzeczy stwierdzisz, że nie masz więcej siły i czasu, kupisz cokolwiek, a po powrocie do domu stwierdzisz, że większość prezentów jest nietrafiona.

Dlatego tak ważne jest, żeby się odpowiednio na tę wyprawę zakupową przygotować. Pierwszym krokiem, jaki musisz zrobić, jest więc przygotowanie listy. Wypisz na niej wszystkie osoby, które chcesz obdarować w te święta, zaznacz jaki maksymalny budżet chcesz przeznaczyć na prezenty i przejdź do wynotowywania pomysłów. Początkowo możesz mieć w głowie pustkę, ale skup się na chwilę i zastanów, z czego ucieszyliby się najbliżsi. Na pewno Ci się uda! W końcu znasz ich nie od dziś.

Skoro czytasz ten artykuł, oznacza to, że masz teraz wolną chwilę. Dlaczego więc od razu nie przejść do opracowania listy. Weź kartkę i długopis lub odpal notatki w telefonie i do dzieła. Jeżeli przygotujesz listę jeszcze dziś - będziesz mieć kilka dni na zgromadzenie wszystkich prezentów.

Nie popadaj w panikę

Nie wiem kiedy dokładnie zajrzałeś do tego artykułu, ale zakładam, że nie jest jeszcze 25 grudnia. Jeśli tak, to zakup świątecznych prezentów wciąż może się udać. Tym bardziej, że w grudniu mamy aż cztery niedziele handlowe: 2, 16, 23 i 30 grudnia. Co znaczy, że nawet w niedzielę poprzedzającą Święta możesz zrobić potrzebne zakupy. Oczywiście nie radzimy zostawiać tego na ostatnią chwilę, bo w sklepach będą wtedy tłumy, ale jeśli nie uda Ci się załatwić tego wcześniej - pamiętaj, że masz do dyspozycji również niedzielę.

Jeżeli lista prezentów jest już gotowa - pogrupuj je, biorąc pod uwagę to, gdzie możesz kupić daną rzecz. Może się okazać, że w jednym miejscu kupisz kilka prezentów. Warto to zapisać, ponieważ w pośpiechu często zapominamy o wielu rzeczach i przypominamy sobie o nich dopiero po wyjściu ze sklepu. Zawsze możemy wrócić, ale to oczywiście wymaga czasu, a tego właśnie nam brakuje - zwłaszcza przed Świętami. Nie mówiąc już o frustracji, która narasta, gdy ponownie musimy stać w kolejce do kasy...

Zrób coś dla siebie

Kto powiedział, że w Święta należy obdarowywać wyłącznie innych? Nikt. No właśnie. Biorąc pod uwagę ilość obowiązków, jakie każdy z nas ma przed Świętami - ogłaszamy nowy zwyczaj: zrób sobie prezent. Skoro i tak szukasz prezentów dla innych, znajdź również jeden dla siebie. Nie dość, że na 100% będzie trafiony, to jeszcze pozwoli Ci choć na chwilę zapomnieć o niekończącej się liście rzeczy do zrobienia.

Kup sobie coś, o czym myślisz od dłuższego czasu, a na co zwykle nie chciałeś wydawać pieniędzy. Święta są tym momentem w roku, kiedy powinniśmy zadbać również o samych siebie i dostarczyć sobie choćby małych przyjemności. Taki miły akcent sprawi, że wstąpi w nas nowa energia, która pozwoli nam dopełnić wszystkich świątecznych obowiązków. W końcu Święta są od tego, żeby się cieszyć, a nie tylko sprzątać, gotować i martwić się, czy na pewno zdążymy z wszystkim na czas. Robiąc coś dobrego dla siebie, robisz też coś miłego dla innych, bo Twój pozytywny  nastrój przełoży się na samopoczucie całej rodziny. Miłego świętowania!