Chcesz wyjechać na Święta? Mamy dla Ciebie kilka propozycji

by Credissimo Polska Sp. z o.o. | 11.12.2018
Złóż wniosek
Chcesz wyjechać na Święta? Mamy dla Ciebie kilka propozycji

Pospieszne porządki, godziny spędzone na zakupach w zatłoczonych galeriach handlowych, całe dnie przygotowań prowadzące do dwóch świątecznych dni, z których często nie mamy nawet siły się cieszyć... Taki scenariusz Świąt już nie każdego przekonuje. Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazd właśnie w tym terminie. Jeżeli zastanawiasz się, czy w tym roku nie zrobić podobnie - mamy dla Ciebie kilka interesujących kierunków (w Polsce!).

Jeśli nie pod palmy, to gdzie?

Statystyki pokazują, że najchętniej wybieranymi kierunkami na wyjazdy okołoświąteczne, jeśli poszukujemy słońca i wysokich temperatur, są Wyspy Kanaryjskie, Egipt, Emiraty Arabskie i Kenia. A to nie dziwi, biorąc pod uwagę grudniową aurę w Polsce. Ale są również tacy, którzy zamiast wylegiwania się pod palmami wolą zmęczyć się na ośnieżonych stokach. Ci wybierają głównie Austrię i Włochy, by móc szusować po tamtejszych, doskonale przygotowanych, trasach narciarskich i snowboardowych.

Skąd rosnąca popularność wyjazdów świąteczno-noworocznych?

Pierwszy powód to wspomniane na początku artykułu "zmęczenie materiału". Mamy zwyczajnie dość corocznych pośpiesznych przygotowań, które tak naprawdę zabierają nam większość energii i czasu, które moglibyśmy spożytkować znacznie przyjemniej. Drugi powód to ceny wycieczek - wyjazdy w czasie Świąt są często znacznie tańsze niż te w Sylwestra.

Kolejny to chęć wyjazdu całą rodziną. Nie zawsze w ciągu roku udaje nam się zsynchronizować urlopy... Zwłaszcza jeśli mamy dzieci w wieku szkolnym. One mają wakacje, a wiele firm nie pozwala wziąć urlopu w tym terminie, np. ze względu na zwiększoną produkcję. Święta są więc tym momentem, kiedy wszyscy mamy wolne i możemy ten czas przeznaczyć na miły, wspólny wyjazd.

Nie zawsze trzeba jechać za granicę, by miło spędzić czas

Jeśli z jakichś powodów nie możesz pozwolić sobie na wyjazd zagraniczny lub po prostu lubisz spędzać urlop w Polsce - mamy dla Ciebie kilka propozycji ciekawych kierunków. To, który wybierzesz zależy wyłącznie od tego, jaki rodzaj wypoczynku preferujesz.

  • Opcje dla miłośników gór

Ci z pewnością nie mogą narzekać na brak ciekawych destynacji. Polskie góry to nie tylko Tatry, to również Bieszczady, Karkonosze, Pieniny, Gorce, Beskid Śląski, czy Góry Świętokrzyskie. Wszystkie mają swój urok... Jeśli chcesz uniknąć tłumu turystów, nie wybieraj najpopularniejszych miejscowości, takich jak: Zakopane, Krynica-Zdrój, Ustroń, Karpacz, Wisła, Solina, Bukowina Tatrzańska, czy Świeradów-Zdrój.

Sprawdź okoliczne, mniej popularne miejscowości, ponieważ widoki będą równie piękne, a liczba turystów znacznie mniejsza. Dzięki czemu będziesz w stanie naprawdę odpocząć i cieszyć się miłymi Świętami.

Rzuć okiem np. na: Małe Ciche, Murzasichle, Szaflary, Biały Dunajec, Cieplice Śląskie-Zdrój, Przesieka, Piechowice, Myczków, Wołkowyja, Bukowiec itp. Podobnych miejscowości jest mnóstwo. Włącz mapę, wpisz popularną destynację, a następnie rozejrzyj się wokół - znajdziesz tam sporo ciekawych miast i miasteczek, które mogą okazać się równie piękne, a znacznie rzadziej uczęszczane.

  • Opcje dla miłośników morza

Piękno naszego kraju kryje się między innymi w tym, że mamy zarówno piękne góry, jak i długą i równie piękną linię brzegową Bałtyku. Święta na polskim morzem to doskonały pomysł, zwłaszcza jeśli chcemy uciec od zgiełku miasta i skrzypiącego mrozu, tak częstego na południu kraju. Nad morzem również bywa mroźnie, ale i tak jest tam znacznie cieplej ze względu na to, że woda "oddaje" ciepło, które zgromadziła latem. 

Jeśli szukamy ucieczki od tłumów - omijajmy Gdańsk, Gdynie i Sopot i poszukajmy ciekawych miasteczek i wsi w ich sąsiedztwie. Warto sprawdzić np.: Sztutowo, Mikoszewo, Orłowo, Mały i Wielki Kack, Kamienną Górę, Mechelinki, czy Redę. Wcale nie musimy trzymać się Trójmiasta. Okolice Koszalina mają również dużo do zaoferowania. Podobnie jak najbliższa okolica Szczecina i Międzyzdrojów. Tam również nie brakuje urokliwych, małych miejscowości, w których z pewnością przyjmą nas z otwartymi ramionami.

Dla tych, którzy nie przepadają ani za górami, ani za morzem - mamy inną propozycję: odwiedźcie miasto, w którym na co dzień nie mieszkacie. Musicie się jednak przygotować na to, że w dni świąteczne sklepy i większość lokali będzie zamknięta. Pamiętajcie wtedy, żeby wcześniej zaoptrzyć się w niezbędne rzeczy. Restauracje hotelowe z pewnością będą działać - nie musicie się więc obawiać, że czeka Was w Święta głodówka. :)

Niezależnie od tego, dokąd się wybieracie na Święta, pamiętajcie o szerokich uśmiechach i dobrym humorze. Święta to przede wszystkim czas radości!