Często zadawane pytania

Złóż wniosek

Warunki pożyczania w Credissimo

Klientem Credissimo może stać się każda osoba, która:

 • ma ukończone 21 lat;
 • ma obywatelstwo polskie i mieszka na stałe w Polsce;
 • ma ważny dowód osobisty;
 • posiada aktywny rachunek bankowy;
 • nie widnieje w rejestrach dłużników naruszających obowiązki terminowego regulowania aktualnych należności finansowych: Biura Informacji Kredytowej S.A. (BIK) , Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. (BIG) oraz CRIF;

Cały proces wnioskowania odbywa się w 100% online i nie zabiera więcej czasu niż kilka minut, a odpowiedź otrzymasz na telefon komórkowy i adres mailowy.

Procedura zatwierdzania pożyczek w Credissimo Polska jest oparta na wielu czynnikach, które są określone w naszym systemie scoringowym. Również Twój wniosek może zostać odrzucony gdy:

 • masz mniej niż 21 lat;
 • nie jesteś obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej;
 • masz aktywną pożyczkę w Credissimo;
 • podałeś nieprawidłowe dane;
 • widniejesz w rejestrach dłużników naruszających obowiązki terminowego regulowania aktualnych należności finansowych: Biura Informacji Kredytowej S.A. (BIK) , Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. (BIG) oraz CRIF;
 • nie zweryfikujesz Twojego konta bankowego za pomocą aplikacji Kontomatik.

Rodzaje pożyczek

Oferujemy dwa rodzaje szybkich pożyczek:

 • Credissimo do Wypłaty: pożyczka od 100 do 5 000 zł z okresem spłaty od 15 do 30 dni.
 • Credissimo Plus: pożyczka od 500 do 10 000 zł ze spłatą miesięcznych rat od 3 do 24 miesięcy
 • Credissimo do Wypłaty: maksymalny okres spłaty określonej kwoty to 30 dni.
 • Credissimo Plus: możesz spłacać pożyczkę dzieląc ją na wygodne raty miesięczne – od 3 do 24 miesięcy.

Tak, wypełnianie i wysyłka wniosku o pożyczkę oraz podpisanie umowy odbywa się całkowicie online – bez opłat i bez potrzeby wizyty w oddziale. Po zatwierdzeniu, żądaną kwotę otrzymujesz natychmiast na wskazany numer konta bankowego.

Raty miesięczne i odsetki są określane indywidualnie według historii kredytowej i dochodów. Stali i regularni klienci Credissimo otrzymują korzystne warunki, bonusy i zniżki.

Wysyłka wniosków o pożyczkę

Możesz wysłać wniosek z każdego miejsca w kraju z dostępem do internetu lub zasięgiem operatora komórkowego, jeśli korzystasz z telefonu komórkowego. Otrzymujesz pieniądze przelewem bankowym w ciągu kilku minut.

Możesz wysłać wniosek online – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Zatwierdzenie wniosku o pożyczkę odbywa się w godzinach naszej pracy:

Poniedziałek – Piątek: od 8:00 do 17:00
Sobota: Nieczynne
Niedziela: Nieczynne

WAŻNE! Wniosek wysłany poza godzinami pracy, jest rozpatrywany następnego dnia roboczego.

Nie, składanie wniosku jest całkowicie bezpłatne.

Składasz swój wniosek o pożyczkę wyłącznie online, wypełniając krótki formularz na stronie.  

 1. Wybierz kwotę i okres spłaty
 2. Utwórz Profil Użytkownika w 3 łatwych krokach
 3. Poczekaj kilka minut na weryfikację i decyzję
 4. Po zatwierdzeniu otrzymasz pieniądze przelewem bankowym

O każdą kolejną pożyczkę wnioskujesz szybciej za pośrednictwem swojego Profilu bez konieczności ponownego wprowadzania danych.

Również możesz złożyć wniosek przez naszą całkowicie bezpłatną aplikację dla Androida lub przez naszą automatyczną usługę Facebook Messenger.

Dział kredytowy rozpatruje Twój wniosek o pożyczkę i sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Otrzymasz od nas wiadomość SMS oraz e-mail z decyzją w maksymalnie najkrótszym czasie.

Wniosek o pożyczkę, przesłany poza godzinami pracy, zostanie rozpatrzony w następnym dniu roboczym.

Godziny pracy:

Poniedziałek - Piątek: od 08.00 do 19.00

Sobota: od 09:00 do 17:00

Niedziela – nieczynne

Aby wysłać wniosek o pożyczkę, trzeba zweryfikować konto bankowe za pomocą Kontomatik. Kontomatik to usługa szybkiej identyfikacji Klienta pod względem oceny kredytowej. To jedna z najnowszych technologii w branży pożyczkowej, która pozwala na weryfikację tożsamości nawet przy ujemnym saldzie i bez konieczności wykonywania przelewów na 1 grosz lub 1 złoty. 

Weryfikacja wygląda tak:  wybierasz swój Bank z listy, udzielasz zgody oraz podajesz login i hasło do bankowości internetowej. Kontomatik pobiera informacje o Twoich  transakcjach z rachunku bankowego. Nie musisz jednak obawiać się, że ktoś później uzyska dane do wejścia na Twoje konto – dane logowania nie są nigdzie zapisywane i zostają automatycznie zapomniane po wylogowaniu się z Kontomatika.

 

Profil Klienta w Credissimo

Obowiązkowym krokiem w procesie wnioskowania o pierwszą pożyczkę jest założenie własnego Profilu na stronie credissimo.pl. Będąc zalogowanym na swoim Profilu, możesz w każdej chwili:

 • sprawdzić status wnoisku o pożyczkę;
 • sprawdzić wszystkie informacje, dotyczące Twojej aktywnej pożyczki takie jak: umowę o pożyczkę, plan spłaty, nadchodzącą ratę;
 • sprawdić całą historię swoich poprzednich pożyczek w naszej firmie – ich wielkość, raty i datę spłaty;
 • otrzymać dodatkowe indywidualne rabaty i promocje;
 • wnioskować o nową pożyczkę szybko i łatwo, za pomocą tylko kilka kliknięć;
 •  zmienić swoje dane osobowe.

Jest dla nas bardzo ważne, aby wszystkie informacje dotyczące Twojej pożyczki w Credissimo Polska zawsze były dla Ciebie dostępne.
 

Jeśli nie możesz zalogować się do swojego Profilu, ponieważ nie pamiętasz swojego hasła, skorzystaj z opcji dostępnej na stronie głównej Credissimo: „Zapomniałem hasła ” lub kliknij TUTAJ

W przypadku, kiedy zapomniałeś swojego adresu e-mail i nie możesz zalogować się do swojego profilu, prosimy skontaktować się z nami w celu uzyskania dodatkowej informacji, pisząć na czacie na żywo na stronie credissimo.pl lub dzwoniąc do nas pod numer 22 1030 300.

Nie możesz zmienić adresu e-mail, którego używasz do logowania się na swoim Profilu. Możesz tylko poprosić o zmianę adresu e-mail w zakładce „Moje dane”, znajdującej się w Twoim Profilu. Ta zmiana dotyczy tylko korespondencji, w ramach której otrzymujesz od nas dokumenty i ważne informacje na temat Twoich kredytów, promocji oraz indywidualnych rabatów. Nazwa użytkownika pozostaje niezmieniona i musisz nadal logować się, używając podanego przy tworzeniu Profilu adres e-mail.

Status Twojego wniosku o pożyczkę otrzymasz mailem, SMSem oraz jako powiadomienie na Twoim osobistym Profilu. Gdy wniosek o pożyczkę zostanie zatwierdzony, pełne informacje o pożyczce można znaleźć w zakładce „Moje pożyczki” w Profilu. Tam są również podane wszystkie szczegóły dotyczące Twojej pożyczki - Umowa i plan spłaty.

Aby zmienić swoje dane osobowe lub numer konta bankowego należy zalogować się na swój Profil i wejść w zakładkę „Dane osobowe”. Następnie należy wybrać opcję „Edytuj”, zapisać zmiany i oczekiwać na decyzję z naszej strony. Odpowiedź otrzymasz jako powiadomienie w Profilu Klienta. 

Podpisywanie umowy o pożyczkę

Forma i treść umowy są ściśle i jasno uregulowane w art 11 – 14 Ustawy o kredycie konsumenckim. Nasze umowy są w pełni zgodne z wymaganiami tych przepisów. Przed podpisaniem umowy należy zapoznać się z jej treścią i wyrazić zgodę na jej warunki.

Podpisanie umowy odbywa się w całości w formie online, w trakcie składania wniosku o udzielenie pożyczki i potwierdzenia jej specjalnym kodem. Nie ma żadnych opłat i nie ma konieczności wizyty w placówce. Przesyłając zgłoszenie zgadzasz z Warunkami Ogólnymi Credissimo związanych z udzieleniem pożyczki.

Gwarantujemy 100% ochronę Twoich danych osobowych. Credissimo Polska Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Zbiór danych osobowych został zgłoszony do rejestracji w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

W celu zapewnienia ochrony przesyłania informacji poufnych, korzystamy z certyfikatu SSL i najnowszych technologii szyfrowania danych.

Umowa pożyczki wraz z pełną dokumentacją znajduje się w Twoim Profilu w zakładce "Moje pożyczki" oraz w wiadomości e-mail.

 

Masz prawo zrezygnować z umowy pożyczkowej w terminie 14 dni od dnia podpisania umowy, wysyłając pisemne zawiadomienie o rezygnacji na adres e-mail: contacts@credissimo.pl. Wówczas jesteś zobowiązany do zwrotu wypłaconej kwoty. 

 

 

Otrzymywanie pieniędzy i spłata rat

Po otrzymaniu zgody na pożyczkę, otrzymasz kwotę na podane konto bankowe. Nie mamy opcji wypłaty pieniędzy za pomocą czeku Giro. Przelew wykonuje się w ciągu kilku minut. Czas oczekiwania na wypłatę pożyczki zależy od sesji bankowych. 

WAŻNE! Aby mieć pewność, że pomyślnie dokonasz przelewu na rachunek Credissimo, skorzystaj z jednej z następujących opcji płatności:

 • zapłać za pośrednictwem portalu płatności Blue Media na naszej stronie, wprowadzając swoje dane poniżej
 • dokonaj wpłaty bezpośrednio na jedno z naszych rachunków wymienionych poniżej.

Nie zapominaj, że w polu „Tytuł płatności” musisz podać swój PESEL lub numer umowy Twojej aktywnej pożyczki w Credissimo.

Na korzyść: Credissimo Polska Sp. z o.o.
Bank: Nest Bank SA
IBAN: 38 2530 0008 2060 1011 6148 0003
Tytuł płatności: PESEL i/lub numer Twojej umowy

Na korzyść: Credissimo Polska Sp. z o.o.
Bank: BNP Paribas Bank Polska S.A.
IBAN: 57 1750 0009 0000 0000 3820 1646
Tytuł płatności: PESEL i / lub numer Twojej umowy

Na korzyść: Credissimo Polska Sp. z o.o.
Bank: Bank Pocztowy SA
IBAN: 76 1320 0019 5656 5656 2000 0001
Tytuł płatności: PESEL i / lub numer Twojej umowy

Prosimy mieć na uwadzę, że płatność uważa się za dokonana z chwilą zaksięgowania kwoty na naszym rachunku bankowym. Czas zaksięgowania na wpłatę zależy od wybranego kanału płatności oraz dnia tygodnia. Za pośrednictwem systemu płatności Blue Media wpłata zostaje zaksięgowana na naszym rachunku w ciągu kilku minut. Za pośrednictwem tradycyjnego przelewu bankowego czas zaksięgowania wpłaty wynosi do 2 dni roboczych od chwili zlecenia płatności. Informacje na Profilu klienta zaktualizują się w ciągu 24 godzin od daty spłaty według harmonogramu. 

Gdy Twoja pożyczka zostanie pomyślnie zamknięta otrzymasz sms-a potwierdzającego zaksięgowanie.

Jeśli zależy Ci na szybką odpowiedź czy spłacona rata została zaksięgowana, prosimy o kontakt pod numerem 22 103 0 300.

Jeśli masz problem ze zwrotem pożyczki lub spłatą rat, skontaktuj się z nami. Nasz konsultant pomoże ci i udzieli wskazówek dostosowanych do twojej sytuacji.

Przy przedterminowej spłacie nie są naliczane żadne dodatkowe opłaty czy prowizje.

Wszystkie aktualne informacje na temat Twojej pożyczki od Credissimo można znaleźć na swoim osobistym Profilu. Aby uzyskać do niego dostęp, wprowadź adres e-mail, który został podany oraz hasło, które wybrałeś. Jeśli nie pamiętasz hasła, możesz wygenerować nowe tutaj 

Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy, skontaktuj się z nami w najdogodniejszy dla Ciebie sposób:

 • Zadzwoń pod numer tel. 22 103 0 300
 • Napisz do nas na contacts@credissimo.pl
 • skorzystaj z usługi „Czat”

Jest możliwość jednorazowego przedłużenia terminu spłaty pożyczki Credissimo do Wypłaty. W tym celu należy zapłacić opłatę za przedłużenie terminu spłaty. Opłata ta zależy od wysokości pożyczki oraz od okresu korzystania i jest zawarta w Umowie. W celu przedłużenia pożyczkę zaloguj się do Profilu i wybierz opcję "Przedłuż pożyczkę''.

 

Masz możliwość refinansować pożyczkę „Credissimo Plus”. Aby ubiegać się o dodatkową kwotę, którą można rozłożyć na mniejsze i wygodniejsze raty miesięczne, wystarczy zalogować się na Profil Klienta i sprawdzić czy Twoja aktywna pożyczka nadaje się do refinansowania. Jeżeli tak, zielony przycisk „Możliwe refinansowanie” będzie widoczny w zakładce „Moje pożyczki”. Wtedy należy wybrać Credissimo Plus na żądaną wyższą kwotę oraz okres, zweryfikować swoje konto bankowe i wysłać swój wniosek. Zostanie on rozpatrzony priorytetowo, a odpowiedź otrzymasz w możliwie najkrótszym czasie.

Bonusy i zniżki

Wnioski naszych stałych klientów są weryfikowane w pierwszej kolejności z możliwością otrzymania natychmiastowej zgody na pożyczkę. Stali klienci otrzymują co jakiś czas bonusy, uczestniczą w loteriach pieniężnych i jako pierwsi otrzymują dostęp do najnowszych oferowanych usług.

Jeżeli spłaciłeś pożyczkę w terminie możesz skorzystać z atrakcyjnych zniżek wnioskująć o pożyczkę Credissimo Plus. Nasi lojalni klienci dostają SMS-y oraz maili z informacją o indywidualnej ofercie specjalnej. W celu skorzystania z zaproponowanej zniżki, należy zalogować się na Profil Klienta, wybrać pożyczkę Credissimo Plus, zaznaczyć żądaną kwotę  oraz termin spłaty i wpisać odpowiedny kod promocyjny w rubrykę „Mam kod rabatowy”. Następnie zostaje Ci tylko zweryfikować konto bankowe przez Kontomatik i wysłać swój wniosek o pożyczkę. Wnioski naszych lojalnych klientów są rozpatrywane w pierwszej kolejności.

Inne

Aby zrezygnować z wiadomości reklamowych, napisz do nas na contacts@credissimo.pl

Tak, możesz otrzymać pożyczkę w Credissimo, jeśli nie masz opóźnień w spłatach swoich innych zobowiązań, nie jesteś wpisany do rejestru dłużników oraz posiadasz pozytywną historię kredytową.

 

W tym samym czasie nie możesz mieć dwóch aktywnych pożyczek w Credissimo. Ale jeśli Twoja aktywna pożyczka została spłacona możesz natychmiast ubiegać się o nową. Prosimy upewnić się, że spłacona kwota została zaksięgowana w naszym systemie i poczekać na otrzymanie sms-a, że pożyczka została zamknięta.

Dane osobowe

Dane osobowe to każda informacja, która odnosi się do Ciebie i poprzez którą możesz zostać zidentyfikowany/-a bezpośrednio lub pośrednio, w specjalny sposób poprzez identyfikator taki jak imię i nazwisko, Pesel, dane o miejscu zamieszkania, telefon, e-mail, lub na podstawie jednej lub więcej informacji, specyficznych dla Twojej tożsamości.

Aby realizować swoje zobowiązania sprzed zawarcia umowy i wskazane w umowie, jak i aby zaoferować kompleksową obsługę na rynku w jak najlepszej jakości. Więcej informacji, możesz znaleźć w Polityce ochrony danych osobowych i Polityce “ciasteczek”.

Udostępnione zgody mogą być zmieniane w każdym czasie (tak jak te odnoszące się do celów marketingowych). Zmiana wyrażenia zgody nie dotyczy legalności przetwarzania, bazującego na konkretnie wyrażonej zgodzie przed jej wycofaniem. Zmiana zgody nie wpływa na wykonanie zobowiązań Credissimo Polska Sp. z o.o. w związku z przetwarzaniem i przechowywaniem danych osobowych dla celów ustaleń przedumownych i umownych, ponieważ niniejsze przetwarzanie i przechowywanie bazuje na innej podstawie, a mianowicie na uzasadnionym interesie, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Więcej informacji, możesz znaleźć w Polityce ochrony danych osobowych i Polityce stosowania “ciasteczek”.

Gwarantujemy w 100% ochronę Twoich danych osobowych. Jako administrator danych osobowych odpowiadamy zgodnie Ustawą o ochronie danych osobowych naszych klientów. Credissimo Polska Sp. z o.o korzysta z certyfikatu SSL, przy czym na stronie internetowej użyto najnowocześniejszych technologii w formie 256-bitowych połączeń szyfrowanych, które gwarantują bezpieczeństwo danych osobowych. Sieć komputerowa Credissimo Polska Sp. z o.o została utworzona według zaleceń PCI DSS. Systemy informacyjne do przetwarzania danych, w tym danych osobowych, bazują na regularnie audytowanym oprogramowaniu. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityce ochrony danych osobowych i Polityce stosowania “ciasteczek”.

W celu skontaktowania się z Credissimo Polska Sp. z o.o w sprawie danych osobowych, prosimy pisać na: dpo@credissimo.pl i/lub contacts@credissimo.pl.