Wakacje inne niż zwykle - zaplanuj dzieciom ciekawe lato

by Credissimo Polska Sp. z o.o. | 09.07.2019
Złóż wniosek
Wakacje inne niż zwykle - zaplanuj dzieciom ciekawe lato

W końcu wakacje! - wykrzyknęło niedawno ponad 4,5 milionów uczniów, którzy z niecierpliwością oczekiwali na dwa miesiące przerwy od nauki w szkole. Czy ich rodzice podzielają ten entuzjazm? Ci, którzy mają blisko dziadków zapewne tak, ale znaczna większość głowi się, jak zorganizować opiekę nad dziećmi i co zrobić, żeby wakacje nie były dla nich nudne. Jeżeli jesteś jednym z nich - mamy dla Ciebie kilka inspiracji.

Dla tych, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu

Jeżeli Twoje dziecko lubi ruch i kontakt z rówieśnikami - zapisz je na wakacyjny kurs tańca dla dzieci. W ten sposób nie tylko miło spędzi czas, lecz również zdobędzie nowe umiejętności. Kto wie, może nawet odkryje nową pasję i będzie chciało dalej rozwijać się w tym kierunku. Oferty szkół tańca są bardzo zróżnicowane. Możesz wybrać zajęcia z hip-hopu, jazzu, break dance'u lub tańca towarzyskiego.

Ile kosztuje kurs tańca? Przykładowo, w Egurrola Dance Studio koszt jednych zajęć to 25 zł za godzinę. Sam(a) decydujesz ile godzin chcesz wykupić.

Wieloletnia popularność Tańca z gwiazdami spowodowała, że w wielu małych i dużych miastach Polski powstały szkoły tańca, do których uczęszczają i 3-letnie dzieci i seniorzy. Oferta jest bardzo zróżnicowana, zarówno pod względem rodzaju zajęć, jak i cen. Sprawdź, czy w Twoim mieście lub jego najbliższej okolicy nie ma szkoły tańca - może się okazać, że niedaleko Ciebie działa super studio tańca, które z ochotą przyjmie Twoje dziecko na wakacyjny kurs.

Dla tych, którzy wolą pogłówkować

Naukowe półkolonie są coraz popularniejsze, co nie może dziwić, ponieważ większość dzieci uwielbia eksperymentować. Nic tak nie przyciąga do chemii, fizyki, czy robotyki jak doświadczenia, przeprowadzane z wykorzystaniem odczynników, menzurek i innych laboratoryjnych akcesoriów lub robotów. Wszystko pod czujnym okiem prowadzącego.

Serwis "Mały inżynier" oferuje letnie półkolonie w Poznaniu, Warszawie, Szczecinie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Pile, Kielcach i Siedlcach. Są one przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku i trwają łącznie 35 godzin, podczas których dzieci pracują samodzielnie i w grupach, rozwiązują ciekawe zadania pod okiem instruktorów i uczą się twórczego myślenia.

Jeżeli Mały inżynier nie organizuje letnich półkolonii w Twoim mieście, poszukaj ofert innych firm, z pewnością uda Ci się coś znaleźć. Ceny półkolonii, najczęściej 5-dniowych, wahają się w granicach 600-800 zł.

Dla miłośników języków obcych

Wakacyjne kursy językowe dla dzieci to doskonała okazja do zdobycia nowej wiedzy lub nadrobienia zaległości, np. jeśli dziecko miało problemy z językiem obcym w szkole. Cambridge School of English organizuje kursy wakacyjne, kolonie, półkolonie i obozy językowe dla dzieci i młodzieży.

Codzienne, 90-minutowe, zajęcia prowadzone są przez native speakerów. Odbywają się od poniedziałku do piątku. Cena warsztatów wynosi 370 zł za tydzień.

To tylko jedna z wielu dostępnych opcji. W większości polskich miast i miasteczek funkcjonują szkoły językowe, które oferują zajęcia letnie dla dzieci. Np. rzeszowska szkoła Professional English School oferuje kursy wakacyjne już od 216 zł za 24 godziny zajęć.

Dla przyszłych olimpijczyków

Półkolonie sportowe dla dzieci to scenariusz dla tych, którzy nie przepadają za wspomnianym wcześniej tańcem, ale uwielbiają ruch. Oferty szkółek sportowych są bardzo szerokie. Dzieci mogą trenować nie tylko piłkę nożną, lecz także squasha, badmintona, tenis stołowy, tenis, Jiu-Jistu i wiele innych dyscyplin. Koszt jednotygodniowego turnusu waha się zazwyczaj między 350 a 800 zł. Cena jest uzależniona od miejsca (w dużych miastach jest zazwyczaj drożej), liczby zajęć, wyżywienia itp. Wakacyjna szkółka sportowa sprawdzi się doskonale: dziecko nie będzie się nudzić, wybiega się, pozna nowych kolegów i koleżanki, a przy okazji zdobędzie nowe umiejętności.

Wybierając rodzaj aktywności i szkółkę, do której zapiszesz dziecko, warto kierować się opiniami w internecie, żeby mieć pewność, że będzie to miejsce naprawdę przyjazne dzieciom. Warto również zadzwonić do kogoś z obsługi i dopytać o szczegóły, żeby poznać nastawienie, jakie organizatorzy mają do dzieci i do samych zajęć. Wakacje nie muszą się wiązać z wieloma godzinami spędzonymi przed telewizorem lub komputerem. Twoje dziecko może mieć wakacje pełne przygód i nowych doświadczeń. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych środków, żeby sfinansować wakacje swojego dziecka - sprawdź naszą ofertę pożyczek online na wakacje.

Przeczytaj więcej

Remont domu zazwyczaj kojarzy się z wysokimi nakładami finansowymi. Czasem wystarczy jednak trochę inicjatywy i wyobraźni żeby dużo zaoszczędzić na małych naprawach.
Urlop tuż tuż, ale nie masz możliwości wyjechać z miasta? Nie panikuj, a sprawdź jaki mamy propozycje na niezapomniane lato w mieście!
Lato to najlepszy sezon do uprawiania trekkingu. Dni są długie, a to oznacza, że dłużej można cieszyć się pięknymi widokami. Polecamy trekking wszystkim, którzy chcą aktywnie odpocząć i naładować baterie.