Pożyczki ratalne online - jak się o nie ubiegać?

by Credissimo Polska Sp. z o.o. | 15.05.2018
Złóż wniosek
Pożyczki ratalne online - jak się o nie ubiegać?

Zacznij od analizy potrzeb i możliwości

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę na raty - zastanów się dokładnie ile pieniędzy potrzebujesz. Za jednym razem możesz pożyczyć od 500 do 5000 zł. Dokładna kwota zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz również zdecydować w ilu miesięcznych ratach chcesz spłacić pożyczkę.

Przykładowo:

  • chcesz pożyczyć 2 000 zł na 12 miesięcy, co znaczy, że spłata pożyczki będzie rozłożona na 12 równych rat w wysokości 259,53 zł, co da łączny koszt pożyczki ratalnej w wysokości 3114.38 zł.

 

Możesz jednak pożyczyć tę samą kwotę np. na 3 miesiące, czyli do spłaty będzie wyłącznie 3 raty. Ich wysokość wyniesie wówczas 866,67 zł, a łączna kwota do spłaty wyniesie jedynie 2 600 zł.

Dlatego tak ważne jest, żeby zastanowić się, jakimi możliwościami spłaty dysponujemy. Czy damy radę spłacić pożyczkę w kilku ratach, czy potrzebujemy na to więcej czasu, by nie obawiać się, że nadwyrężymy budżet domowy.

Zgromadź potrzebne rzeczy

Pożyczka ratalna online ma tę przewagę nad tradycyjnymi, że tak naprawdę jedynymi rzeczami jakich potrzebujemy, by złożyć wniosek są: urządzenie z dostępem do internetu oraz dowód osobisty. To wszystko. Credissimo nie wymaga żadnych zaświadczeń od pracodawcy lub wyciągów z kont bankowych. Po złożeniu wniosku o pożyczkę ratalną online - wnioskodawca jest weryfikowany w następujących rejestrach: Biuro Informacji Kredytowej oraz BIG InfoMonitor.

Proces jest zautomatyzowany, dzięki czemu przebiega bardzo szybko, co pozwala wydać decyzję kredytową w bardzo krótkim czasie od chwili przesłania wniosku.

Złóż wniosek o pożyczkę ratalną

Jak już zapewne zauważyłeś, pożyczka ratalna online jest na wyciągniecie ręki, zawsze wtedy, gdy jej potrzebujemy. Wystarczy wypełnić formularz, a w ciągu tego samego dnia roboczego potrzebne pieniądze znajdą się na naszym koncie.

O podanie jakich danych zostaniemy poproszeni w formularzu? Wyłącznie o te niezbędne do przeprowadzenia procesu. Będą to dane osobowe, tj.:

  • imię i nazwisko,
  • PESEL,
  • adres e-mail i numer telefonu kontaktowego,
  • numer dowodu osobistego,

oraz podstawowe informacje dotyczące dochodu, czyli na jakiej podstawie osiągamy dochód (umowa o pracę, emerytura, własna działalność) oraz ile on średnio miesięcznie wynosi. Następnie zostaniemy poproszeni o wyznaczenie terminu spłaty pożyczki ratalnej online.

W kolejnym kroku uzupełniamy aktualny adres zamieszkania, a następnie podajemy numer rachunku, na który mają wpłynąć środki z pożyczki. To kluczowe informacje, jakie musimy podać, by Credissimo mogło sprawnie zweryfikować nasz wniosek o pożyczkę i przelać nam środki, których w danej chwili potrzebujemy.

Wiesz już dokładnie, jakich informacji musisz udzielić, by móc ubiegać się o pożyczkę ratalną od Credissimo. Jeżeli masz kilkanaście wolnych minut - możesz złożyć wniosek nawet teraz. Upewnij się tylko, że masz pod ręką dowód osobisty. To jedyny dokument, jaki będzie Ci potrzebny.

Korzystaj z przyznanych środków

W większości przypadków, klienci Credissimo niezwłocznie otrzymują pieniądze, o które wnioskowali, o ile jest to dzień roboczy, i mogą od razu nimi swobodnie dysponować. Kredytodawca nie weryfikuje celu, na jaki są pożyczane pieniądze. W momencie, gdy pożyczkobiorca otrzymuje pieniądze na konto - może z nimi zrobić, co chce.

Jedyne o czym musi pamiętać to regularna, terminowa spłata rat.

Podsumowując, pożyczki ratalne online są wysoce dostępne, sam proces ubiegania się o nie - bardzo prosty. Wszystko odbywa się online, zainteresowani nie muszą gromadzić żadnej dokumentacji i odwiedzać placówek, by złożyć swój wniosek. Wystarczy, że skorzystają z internetowego formularza, podadzą podstawowe dane osobowe i poczekają na weryfikację po stronie Credissimo.

Przeczytaj więcej

Remont domu zazwyczaj kojarzy się z wysokimi nakładami finansowymi. Czasem wystarczy jednak trochę inicjatywy i wyobraźni żeby dużo zaoszczędzić na małych naprawach.
Urlop tuż tuż, ale nie masz możliwości wyjechać z miasta? Nie panikuj, a sprawdź jaki mamy propozycje na niezapomniane lato w mieście!
Wakacje w pełni! Jeżeli nie chcesz aby Twoje dziecko się nudziło, spawdź jaki mamy propozycje na ciekawe i przydatne wakacje.