Pożyczka na wakacje. Czy to dobry pomysł?

by Credissimo Polska Sp. z o.o. | 06.07.2018
Złóż wniosek
Pożyczka na wakacje. Czy to dobry pomysł?

Bez względu na to, czy wybieramy wycieczkę zagraniczną, czy pobyt nad polskim morzem, musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 2-3 tysięcy złotych, w zależności od długości urlopu. Jeżeli wyjeżdżamy kilkuosobową rodziną, wakacje mogą kosztować nawet 5-6 tysięcy.

Planując wakacje najczęściej pamiętamy o koszcie: zakwaterowania, dojazdu (lub biletów lotniczych) oraz wyżywienia i na tej podstawie rozpisujemy budżet i odkładamy potrzebne pieniądze. Zazwyczaj zapominamy np. kosztach dodatkowych atrakcji, takich jak bilety wstępu do różnych miejsc. Często zdarza się również, że ceny w miejscu, do którego pojechaliśmy okazują się znacznie wyższe niż zakładaliśmy. Duże znaczenie dla generalnych kosztów ma również aktualny kurs waluty państwa, do którego jedziemy. Może się okazać, że nagle cena kupna znacząco wzrośnie i żeby wymienić 1000 euro nie potrzebujemy 4000 zł a 4300 zł.

W ten sposób, na kilka dni przed wyjazdem, nagle uświadamiamy sobie, że potrzebujemy o kilkaset złotych więcej. Co wtedy?

Zawsze znajdzie się wyjście z sytuacji

Niektórzy decydują się na pożyczkę u znajomych lub rodziny. Nie zawsze jest to jednak możliwe, szczególnie jeśli chcemy pożyczyć pieniądze w ostatniej chwili. Właśnie w takich sytuacjach przydaje się możliwość wzięcia szybkiej pożyczki online. Wniosek składamy przez internet, cały proces nie zajmuje więcej niż kilka minut, decyzję poznajemy jeszcze tego samego dnia, a pieniądze trafiają na nasze konto w ciągu jednego dnia roboczego.

Dzięki takiemu uproszczeniu całego procesu, możemy wziąć pożyczkę online nawet będąc już na wakacjach, gdy okaże się, że jednak brakuje nam kilkuset złotych. Czasami zdarza się, że dopiero na miejscu dowiadujemy się o jakiejś atrakcji, chcemy z niej skorzystać, bo nie wiadomo czy kiedyś będziemy mieć jeszcze ku temu okazję, a nie przewidzieliśmy w naszym budżecie wakacyjnym tego wydatku. Warto wówczas pożyczyć potrzebne pieniądze, zamiast później żałować, że nie skorzystaliśmy z nadarzającej się (możliwe, że jedynej) okazji.

Pożyczka na wakacje od Credissimo

W Credissimo oferujemy dwa rodzaje pożyczki online: Credissimo do Wypłaty w wysokości od 100 zł do 3000 zł (z terminem spłaty 15-30 dni) oraz Credissimo Plus w wysokości od 500 do 5 000 złotych (z terminem spłaty 3-24 miesiące). W zależności od tego, ile pieniędzy potrzebujesz, by wyjechać na upragnione wakacje oraz ile chcesz mieć czasu na spłatę - możesz wybrać jedną z dwóch opcji.

Jeżeli nie chcesz spłacać pożyczki od razu po powrocie z wakacji, wybierz ofertę Credissimo Plus, gdzie spłatę możesz rozłożyć nawet na dwa lata. Jeśli wprost przeciwnie chcesz od razu oddać pożyczone pieniądze, by nie musieć o tym pamiętać, wybierz Credissimo do Wypłaty i spłać pożyczkę nawet w 15 dni.

Dlaczego nie warto rezygnować z wakacji?

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważny dla naszej kondycji fizyczne i, przede wszystkim, psychicznej jest odpoczynek. Lekceważymy sygnały, jakie wysyła nam organizm. Zrzucamy na pogodę nadmierną senność, kłopoty z koncentracją, podatność na stres, brak cierpliwości i nerwowość, a tymczasem to typowe objawy przemęczenia.

Każdy z nas potrzebuje przynajmniej raz w roku 2-3 tygodniowego urlopu bez telefonu i laptopa, który pozwoli nam złapać dystans, zapomnieć na chwile o pracy, zabawić się, odpocząć fizycznie i psychicznie od przepełnionej bodźcami codzienności. Wypoczęci jesteśmy znacznie wydajniejsi i szybciej wypełniamy zawodowe obowiązki, dlatego na dłuższą metę osiągamy lepsze efekty w pracy, jeżeli znajdujemy czas na odpoczynek.

Przeczytaj więcej

Remont domu zazwyczaj kojarzy się z wysokimi nakładami finansowymi. Czasem wystarczy jednak trochę inicjatywy i wyobraźni żeby dużo zaoszczędzić na małych naprawach.
Urlop tuż tuż, ale nie masz możliwości wyjechać z miasta? Nie panikuj, a sprawdź jaki mamy propozycje na niezapomniane lato w mieście!
Wakacje w pełni! Jeżeli nie chcesz aby Twoje dziecko się nudziło, spawdź jaki mamy propozycje na ciekawe i przydatne wakacje.