Lato w mieście. Co robić, żeby poczuć wakacyjny klimat?

by Credissimo Polska Sp. z o.o. | 06.08.2019
Złóż wniosek
Lato w mieście. Co robić, żeby poczuć wakacyjny klimat?

Palące słońce, blisko 40 stopni Celsjusza na termometrze - takie powitanie zgotowało nam lato. Aura powoduje, że myślimy głównie o tym, gdzie chcielibyśmy wyjechać na urlop. Jednak nie każdy z nas może wziąć wolne w trakcie wakacji. Dla tych wszystkich, którzy spędzają lato w mieście mamy kilka pomysłów na to, gdzie się wybrać, żeby choć trochę poczuć wakacyjny klimat.

Miejskie plaże i beach bary

W ciągu ostatnich kilku lat w wielu miastach w Polsce powstały miejskie plaże i plenerowe bary zlokalizowane nad brzegami największych rzek. To doskonałe miejsca do tego, żeby miło spędzić czas z rodziną lub znajomymi, odpocząć od upału, zjeść i wypić coś dobrego, zrelaksować się i, choć przez chwilę, poczuć się jak na wakacjach.

Warszawa

W stolicy jest aktualnie kilkanaście plaż, z których można swobodnie korzystać. Atrakcje są różne, od sportów wodnych, przez piłkę plażową, po zwyczajne wylegiwanie się na piasku, grillowanie i słuchanie muzyki na żywo, czy oglądanie spektakli teatralnych.

Wybrane lokalizacje:

Plaża Żoliborz - ciągnie się wzdłuż Wybrzeża Gdyńskiego, zaczyna się na wysokości Mostu Grota-Roweckiego. Jest stosunkowo niewielka i skryta między drzewami, doskonała dla rodzin z dziećmi. Można tu wziąć udział w zajęciach sportowych i różnych warsztatach lub posłuchać wieczorem dobrego jazzu.
Plaża praska - zlokalizowana niedaleko Portu Praskiego, między mostami Gdańskim a Śląsko-Dąbrowskim. Została zrewitalizowana za środki pochodzące z budżetu obywatelskiego. Brzeg Wisły w tym miejscu jest dość łagodny, dzięki czemu można nawet pomoczyć nogi w rzece.
Plaża Poniatówka - nieopodal Stadionu Narodowego, przy Moście Poniatowskiego. Jest tu boisko do siatkówki, można wypożyczyć piłki, maty do jogi, bule i leżaki lub skorzystać z oferty gastronomicznej tutejszych food trucków.
Plaża Saska Kępa - w pobliżu Mostu Łazienkowskiego, nieco bardziej dzika, nie ma żadnej klubo-kawiarni, ale jest boisko do siatkówki, plac zabaw, można palić ogniska i poleżeć na miejskim leżaku.
Plaże nad Zalewem Zegrzyńskim: Serock, Zegrze Płn., Nieporęt, Zegrze Płd.

Można również wybrać się nad Jezioro Czerniakowskie ze strzeżonym kąpieliskiem (9:00 - 19:00), na plażę Na Utracie, przy Koziej Górce, czy nad Jeziorem Powsinkowskim. Miejscówek jest naprawdę dużo i każdy znajdzie taką, w której będzie się czuł dobrze.

Wrocław

Plenerowe bary, zlokalizowane nie tylko nad Odrą, rosną we Wrocławiu jak grzyby po deszczu. Kilka miejscówek działa już kolejny sezon, ale są również takie, które niedawno miały swoje otwarcie.

Oto niektóre z nich:

Basen Beach Bar - zlokalizowany nieopodal Mostu Trzebnickiego, ul. Pasterska. W 2019 przeszedł gruntowną przemianę. Mamy do dyspozycji jeszcze więcej miejsca, jeszcze więcej leżaków, hamaków i huśtawek oraz tipi, plac zabaw dla dzieci, bar, kuchnię, która oferuje pyszne podpłomyki np. z warzywami sezonowymi lub chorizo i wiele więcej.
Stara Odra Beach Bar - znajduje się po przeciwnej stronie Odry niż Basen Beach Bar. Na miejscu mamy nie tylko bar i food trucka, ale i miejsce na ognisko, boisko do siatkówki, czy biblioteczkę. Właściciele organizują również zajęcia sportowe, dla dzieci, dla rodzin oraz różne warsztaty.
Hydroplan Beach Bar - pierwszy we Wrocławiu beach bar znajdujący się nad stawem (przy końcu ul. Kunickiego). Cała przestrzeń ma ponad hektar, znajduje się na niej strefa dla dzieci, strefa z food truckami, miejsce do grillowania oraz boiska do siatkówki.
FoRest Bar - klimatyczne miejsce w Parku Andersa (przy ul. Kamiennej), z barem oferującym piwa kraftowe oraz food truckiem z pizzą. Zaletą miejsca jest z pewnością otoczenie drzew, które powoduje, że, pomimo tego, że jesteśmy w centrum miasta, możemy doskonale wypocząć.

Podobnych miejsc jest znacznie więcej, są to m.in.: Hot Spot Beach Bar, Prosto z mostu - Beach Bar, Przestrzeń, Forma Płynna Beach Bar, Podróż oraz ZaZoo Beach Bar.

Aquaparki, ogrody, parki, brzegi rzek, baseny

Jeżeli w Twoim mieście nie ma aquaparku lub basenu na otwartym powietrzu, koniecznie skieruj swoje kroki do parku lub lasu - szukaj kontaktu z przyrodą, ponieważ w ten sposób najlepiej odpoczywamy. Bliskość natury pomaga nam zdystansować się od rzeczywistości i prawdziwie się zrelaksować. Jeżeli masz rodzinę - weźcie koc lub matę, piłkę i zdrowe przekąski i zróbcie sobie piknik. Przekonasz się, że będzie to fantastyczne popołudnie, które wszyscy będziecie miło wspominać.

Przeczytaj więcej

Remont domu zazwyczaj kojarzy się z wysokimi nakładami finansowymi. Czasem wystarczy jednak trochę inicjatywy i wyobraźni żeby dużo zaoszczędzić na małych naprawach.
Wakacje w pełni! Jeżeli nie chcesz aby Twoje dziecko się nudziło, spawdź jaki mamy propozycje na ciekawe i przydatne wakacje.
Lato to najlepszy sezon do uprawiania trekkingu. Dni są długie, a to oznacza, że dłużej można cieszyć się pięknymi widokami. Polecamy trekking wszystkim, którzy chcą aktywnie odpocząć i naładować baterie.