Jakie sporty najchętniej uprawiamy latem?

by Credissimo Polska Sp. z o.o. | 20.09.2018
Złóż wniosek
Jakie sporty najchętniej uprawiamy latem?

Jeszcze do niedawna główną letnią rozrywką było grillowanie lub wylegiwanie się na leżaku. Relaks, odpoczynek... ale mało aktywny. Dziś obserwujemy ogromną zmianę w sposobie spędzania wolnego czasu. Coraz więcej ludzi nie chce siedzieć w domu, chce ruszyć się z miejsca, zmęczyć się fizycznie, aby odpocząć psychicznie. Biorąc pod uwagę, że większość z nas ma na co dzień bardzo mało ruchu, to zdecydowanie pozytywna zmiana.

Położenie i ukształtowanie terenu w Polsce, sprawia, że możemy u nas próbować najróżniejszych sportów. Od tych związanych z wodą, po wspinaczki górskie. Jakie są ulubione sporty Polaków? Z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika jednoznacznie, że...

Polacy kochają rowery

To właśnie jazda na rowerze jest ulubioną formą aktywności w naszym kraju. Aż 36% ankietowanych odpowiedziało, że jeździ regularnie. Żeby się utwierdzić, że to rzeczywiście prawda, wystarczy spojrzeć za okno i przekonać się, jak duży ruch panuje na ścieżkach rowerowych w naszej najbliższej okolicy. Kilometrów ścieżek z roku na rok przybywa, co również sprzyja temu, że coraz więcej ludzi wybiera rower nie tylko w wolnym czasie, ale i jako codzienny środek lokomocji.

Na drugim miejscu znalazła się siłownia

To w sumie nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę jaką popularnością cieszą się trenerzy, czy specjaliści od żywienia. W Polsce zapanowała zdrowa "moda" na bycie fit. Coraz więcej programów telewizyjnych jest poświęcanych temu tematowi, a media społecznościowe każdego dnia zapełniają się przepisami na zdrowe dania i scenariuszami treningów. Siłownie zapełniają się również latem.

Podium zamyka pływanie

Co piąty ankietowany przyznał, że regularnie pływa. Nie wiemy czy na basenie, czy w zbiornikach na otwartym powietrzu, ale to już drugorzędna sprawa. Może cieszyć fakt, że aż tak dużo ludzi wybiera właśnie tę formę aktywności, ponieważ wpływa ona bardzo dobrze na kondycję naszego ciała, nie obciążając go przy tym nadmiernie.

Jakie inne sporty uprawiają Polacy?

W ostatnich kilkunastu latach Polska bardzo się zmieniła, również wizualnie. Znacząco poprawiła się również infrastruktura sportowa. Poza słynnymi Orlikami, przybyło siłowni na otwartym powietrzu, boisk do siatkówki plażowej, kortów tenisowych i ścieżek rowerowych.

W kolejnych miejscach w kraju prężnie rozwija się kajakarstwo, a dzięki kolejnym sukcesom naszych himalaistów, coraz więcej Polaków próbuje wędrówek górskich. O samotności na bieszczadzkim szlaku można już niemal całkiem zapomnieć. Szczególnie latem w tym miejscu jest tylu ludzi, że ma się wrażenie, że rzeczywiście wszyscy Polacy "rzucili wszystko i pojechali w Bieszczady".

Rowery, siłownia, pływanie, siatkówka, rolki, piesze wędrówki, kajaki... coś jeszcze? Zdecydowanie! Pomysłów na aktywność fizyczną latem nam nie brakuje. Coraz więcej Polaków próbuje nowych sportów, takich jak surfing, wakeboarding, windsurfing, kitesurfing. Stale wrasta również liczba żeglarzy na polskich jeziorach oraz entuzjastów golfa, który jeszcze niedawno kojarzył się ze sportem dla elit.

Co dobrego i przyjemnego zrobisz dziś dla siebie? Wskoczysz na rower, popływasz, pójdziesz na długi spacer, a możesz umówisz się ze znajomymi i pogracie w badmintona w pobliskim parku? Nieważne co wybierzesz. Ważne, żeby ruszyć się z domu. Lato w Polsce jest naprawdę krótkie i warto je wykorzystać.

Przeczytaj więcej

Remont domu zazwyczaj kojarzy się z wysokimi nakładami finansowymi. Czasem wystarczy jednak trochę inicjatywy i wyobraźni żeby dużo zaoszczędzić na małych naprawach.
Urlop tuż tuż, ale nie masz możliwości wyjechać z miasta? Nie panikuj, a sprawdź jaki mamy propozycje na niezapomniane lato w mieście!
Wakacje w pełni! Jeżeli nie chcesz aby Twoje dziecko się nudziło, spawdź jaki mamy propozycje na ciekawe i przydatne wakacje.