Jak wziąć pożyczkę online, będąc na zagranicznych wakacjach?

by Credissimo Polska Sp. z o.o. | 27.06.2018
Złóż wniosek
Jak wziąć pożyczkę online, będąc na zagranicznych wakacjach?

Wyczekiwany przez wszystkich sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Większość z nas ma już konkretne plany wakacyjne lub szuka ciekawych ofert last minute. To przyjemny czas, na który czekamy z podekscytowaniem. Zdarza się jednak, że wyjazd wakacyjny pochłania większość naszych oszczędności, a będąc już za granicą uświadamiamy sobie, że w najbliższym czasie mamy do opłacenia również inne, ważne zobowiązania. Co wtedy?

Czy to znaczy, że wyjazd ma nam minąć na zamartwianiu się, co zrobimy po powrocie do Polski? Absolutnie nie. Z każdej, nawet bardzo trudnej sytuacji, znajdzie się wyjście. Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu możemy się ze sobą komunikować, zarządzać swoimi sprawami w kraju, a także zadbać o swoje finanse z dowolnego miejsca na świecie, by po powrocie z wakacji nie czekała na nasz przykra niespodzianka.

Czy można wziąć pożyczkę online, będąc za granicą?

Odpowiedź jest prosta - tak. Pożyczki przez internet mają tę zaletę, że nie wymagają wizyty w placówce banku lub innej instytucji, nie wiążą się z koniecznością gromadzenia i przedstawienia szeregu dokumentów potwierdzających zatrudnienie i osiągane dochody oraz pozwalają bardzo szybko zdobyć potrzebną gotówkę. Bez względu na to, gdzie jesteśmy - możemy złożyć online wniosek o pożyczkę na raty. Jedyne czego potrzebujemy to dobre połączenie z internetem oraz dowód tożsamości, ale ten akurat zawsze mamy przy sobie wyjeżdżając za granicę, więc to nie problem.

Zawarcie umowy o pożyczkę przez internet ma taki sam skutek prawny, jak podpisanie dokumentu w obecności pracownika banku lub innej instytucji pożyczkowej.

Pożyczki przez internet - czy to bezpieczne?

W tym wypadku odpowiedź na pytanie również brzmi - tak. Wnioskowanie o pożyczkę online na raty jest tak samo bezpieczne jak składanie wniosku drogą tradycyjną, a czasami może nawet bezpieczniejsze, biorąc pod uwagę w jaki sposób jest przechowywana tradycyjna dokumentacja, ile osób ma do niej dostęp itd.

Wzięcie pożyczki przez internet jest w pełni bezpieczne i nie wiąże się z żadnymi niepożądanymi konsekwencjami. Wystarczy pamiętać o kilku kwestiach i zachować ostrożność.

Przede wszystkim należy korzystać z zaufanego połączenia internetowego, które jest zabezpieczone hasłem. Jeżeli jesteś w kraju, w którym nie możesz korzystać z własnego internetu w telefonie, bo wiąże się to z wysokimi kosztami, skorzystaj z oficjalnego WiFi udostępnianego przez hotel, w którym się zatrzymałeś. Zapytaj personel o nazwę sieci i hasło dostępu. Nie korzystaj z hotspotów w centrach handlowych, parkach rozrywki i innych publicznych miejscach - zwłaszcza jeżeli dostęp do nich nie jest zabezpieczony hasłem. Może się bowiem okazać, że jest to hotspot udostępniony przez osoby, które chcą za jego pośrednictwem wykraść Twoje dane.

Druga ważna kwestia dotyczy dowodu osobistego. Bardzo często firmy pożyczkowe proszą o przesłanie skanu dowodu osobistego, by móc potwierdzić tożsamość osoby ubiegającej się o pożyczkę przez internet. Będąc na zagranicznych wakacjach, raczej nie mamy pod ręką przenośnego skanera, w związku z czym najczęściej zwracamy się z prośbą o wykonaniu skanu do personelu hotelu. Nie jest to 100% bezpieczne rozwiązanie, ponieważ skan może trafić później w niepowołane ręce i po powrocie z wakacji okaże się, że mamy do spłacenia znacznie więcej niż pożyczka na raty, którą świadomie zaciągnęliśmy.

Dlatego radzimy, zamiast szukać skanera, lepiej pobrać na smartfona aplikację umożliwiającą skanowanie lub po prostu zrobić dobrej jakości zdjęcie dowodu osobistego. To powinno wystarczyć. W Credissimo w ogóle nie prosimy o przesłane skanu dowodu osobistego, dzięki czemu nasi klienci nie muszą dzielić się wrażliwymi danymi.

Jeżeli decydujesz się na wzięcie pożyczki przez internet, bo zabrakło Ci środków na pokrycie kosztów pobytu za granicą - nie ma problemu. Wnioskowana kwota trafi od razu na Twoje konto, a Ty możesz w każdej chwili wybrać potrzebne pieniądze z bankomatu lub wymienić je na odpowiednią walutę w kantorze online i dopiero wtedy wybrać.

Przeczytaj więcej

Remont domu zazwyczaj kojarzy się z wysokimi nakładami finansowymi. Czasem wystarczy jednak trochę inicjatywy i wyobraźni żeby dużo zaoszczędzić na małych naprawach.
Urlop tuż tuż, ale nie masz możliwości wyjechać z miasta? Nie panikuj, a sprawdź jaki mamy propozycje na niezapomniane lato w mieście!
Wakacje w pełni! Jeżeli nie chcesz aby Twoje dziecko się nudziło, spawdź jaki mamy propozycje na ciekawe i przydatne wakacje.