Jak wziąć pożyczkę online - 5 cennych wskazówek

by Credissimo Polska Sp. z o.o. | 08.11.2018
Złóż wniosek
Jak wziąć pożyczkę online - 5 cennych wskazówek

Pożyczki online stale zyskują na popularności, co nie może dziwić, ze względu na to, że nie tylko są dostępne od ręki, lecz również mają często korzystniejsze warunki niż tradycyjne pożyczki zaciągane w bankach. W związku z rosnącą popularnością pożyczek przez internet, rośnie również liczba firm, które chcą ich udzielać, a to sprawia, że nie brakuje również kuszących, ale i niebezpiecznych dla naszej kieszeni ofert. Jak wybrać tę najlepszą? Oto kilka wskazówek od nas.

Tylko z pewnego źródła

Tak jak wspomnieliśmy, w internecie pojawia się coraz więcej podmiotów, które oferują pożyczki online. O wielu z nich wiemy niewiele. Czasami zdarza się, że na stronach internetowych brakuje podstawowych informacji, takich jak nazwa firmy, jej adres, czy numer KRS lub REGON. Jeżeli nie jesteśmy w stanie znaleźć takich podstawowych danych – omijajmy taką firmę z daleka. Jeżeli coś pójdzie nie tak, nasze pieniądze przepadną, lub będziemy musieli spłacić znacznie więcej, niż się spodziewaliśmy - okaże się, że nawet nie wiemy jak się skontaktować z daną firmą, bo brakuje adresu e-mail, nie mówiąc już o działającym numerze telefonicznym.

Rada nr 1 - zawsze dokładnie sprawdź firmę, w której chcesz zaciągnąć pożyczkę. Napisz maila lub zadzwoń, żeby sprawdzić, czy podane dane są prawdziwe.

Dokładnie sprawdź koszty

Pomimo tego, że rynek pożyczek online mocno się profesjonalizuje i pożyczkodawcy dbają o to, żeby jakość ich usług była jak najwyższe, wciąż pojawiają się podmioty, które nie przykładają zbyt dużej wagi do tego,aby informować swoich klientów w czytelny sposób o wszystkich kosztach pożyczki. Często zdarza się tak, że informacje o prowizji i wysokości odsetek są podawane dopiero na samym końcu procesu, przez to klient nie jest w stanie wcześniej ocenić , czy dana oferta jest dla niego odpowiednia. W Credissimo przykładamy ogromną wagę do tej kwestii i dlatego, już na początkowym etapie pokazujemy klientowi ile dokładnie wynosi prowizja, jak wysokie są odsetki i jak duży będzie całkowity koszt pożyczki online.

Rada 2 - zanim weźmiesz pożyczkę, sprawdź ile dokładnie będzie Cię ona kosztować i oszacuj, czy stać Cię na raty określonej wysokości.

Credissimo

 

Nie spiesz się

Wiemy, że znacznie część pożyczkobiorców decyduje się na pożyczkę online wtedy, gdy pilnie potrzebuje gotówki. Ale nawet wtedy należy poświęcić trochę uwagi umowie pożyczkowej, którą zamierzam zawrzeć. Bez względu na to jak długa będzie - należy ją przeczytać od deski do deski.

Ważne: Jeżeli podpiszesz umowę pożyczkową i dopiero po kilku dniach zorientujesz się, że jest dla Ciebie nieodpowiednia lub niekorzystna - masz prawo od niej odstąpić, jeżeli od jej zawarcia nie minęło więcej niż 14 dni.

Rada 3 - dokładnie przeczytaj umowę, żeby uniknąć niespodzianek.

Nie bierz więcej niż potrzebujesz

Łatwa dostępność pożyczek online powoduje, że wpadamy w pułapkę "chciwości". Początkowo zamierzamy pożyczyć 2 000 zł na zakup nowej pralki, bo stara odmówiła posłuszeństwa, ale gdy okazuje się, że nasza zdolność kredytowa pozwala na zaciągnięcie większej pożyczki - robimy to. Argumentujemy tę decyzję faktem, że pieniądze zawsze się przydadzą. W ten sposób sprawiamy, że nasza miesięczna rata jest znacznie wyższa niż początkowo zakładaliśmy, zaczynamy mieć problemy ze spłatą itd. Dalszy ciąg jest wszystkim znany.

Rada 4 - zawsze pożyczaj dokładnie tyle, ile potrzebujesz i ustalaj wysokość rat w taki sposób, żeby nie nadwyrężały Twojego comiesięcznego budżetu domowego.

Skup się

Nasza ostatnia wskazówka może wydawać się śmieszna, ale pośpiech jest najczęściej bardzo złym doradcą. Wypełniając wniosek internetowy w pośpiechu i bez należytej koncentracji, narażamy się na popełnienie błędów, które mogą decydować o przyznaniu nam pożyczki. Dlatego, że jeżeli zamierzasz ubiegać się o pożyczkę - zaplanuj to, wygospodaruj kilkanaście minut spokoju, upewnij się, że nikt Ci nie będzie przeszkadzał i że masz wszystko czego potrzebujesz (np. skan dowodu) i dopiero wtedy przejdź do uzupełniania wniosku.

Rada 5 - nie spiesz się, żeby uniknąć błędów, które mogą uniemożliwić Ci zaciągnięcie pożyczki.

 

Przeczytaj więcej

Remont domu zazwyczaj kojarzy się z wysokimi nakładami finansowymi. Czasem wystarczy jednak trochę inicjatywy i wyobraźni żeby dużo zaoszczędzić na małych naprawach.
Urlop tuż tuż, ale nie masz możliwości wyjechać z miasta? Nie panikuj, a sprawdź jaki mamy propozycje na niezapomniane lato w mieście!
Wakacje w pełni! Jeżeli nie chcesz aby Twoje dziecko się nudziło, spawdź jaki mamy propozycje na ciekawe i przydatne wakacje.