Edukacja - najbardziej opłacalna inwestycja

by Credissimo Polska Sp. z o.o. | 15.09.2017
Złóż wniosek
Edukacja - najbardziej opłacalna inwestycja

Nigdy nie jest za późno, by znaleźć swoje powołanie

Dwa lata temu Jacek trafia z przyjacielem na korek. Pamięta to, bo pamięta rozmowę, którą prowadzili. Pamięta, dlatego, że zmieniło to jego życie.

Oczywiście, w tej chwili nie miał pojęcia co się wydarzy. Wręcz przeciwnie. Wydawało mu się szalone. Jego przyjaciel przekonał go aby zapisał się na kurs programowania. W tym czasie Jacek pracował w sklepie zoologicznym i nie miał zainteresowania w tej sferze, ale jednak poszedł na kurs.

Okazał się nie tylko interesujący. Spotkał się z ludźmi, którzy chętnie mu pomagali. W tej chwili Jacek pracuję jako programista i wierzy że znalazł swoje powołanie.

Nie każdy może się pochwalić z podobnymi cudami losu jak wiemy, sprzyja odważnym. Chęć do zdobywania nowej wiedzy nie koniecznie oznacza zmianę zawodu. Ale otwiera wiele nowych możliwości.

 

Jak nie ogłupieć z własnej woli

Każdy odczuwał, że traci kontrolę nad swoim życiem. Typowym przykładem są osoby starsze, które mają problemy w obsłudze komputerów. Codzienność jest pełna technologii, ale oni jak by się buntowali przeciwko nimi i nie chcą ich przyjąc pod pretekstem „nie rozumiem tych gadżetów”.

Problem nie jest w gadżetach ani w starzejeniu się. Powodem jest proces ogłupienia z wiekiem, nie jest on biologiczny.

Ekspert od edukacji i kreatywności Ken Robinson mówi o tym w swoich wykładach bardzo jasno: System tworzy ludzi, którzy podążają ścieżką - spacer przez edukację, bierzesz dyplom, a stamtąd - dalej oczekujesz, wejście na ścieżce kariery i zarabiania pieniądzy. Koniec nauki.

Ale prawda jest taka, że podręczniki starzeją się z minutę na minutę, a nowe możliwości wiedzy wzrastają. Jeżeli dana osoba nie stara się budować „na papierze” swoich umiejętności one bardzo szybko stracą swoją wartość.

 

Nowa wiedza otwiera nowe horyzonty

Przypadek Jacka jest typowym przykładem odwagi, która odwróciła bieg jego życia. Kurs języka obcego na przykład może nie wydawać się opcją na taki „cud”, ale otwarte drzwi mogą przynieść osobie zupełnie nowy poziom profesjonalny. To samo odnosi się do każdej opcji dodatkowych kwalifikacji do już istniejących.

 

***

Oprócz szkolenia nie pomijalne są tak zwane „miękkie umiejętności” . Zapewniają one specjalistyczną wiedzę z dodatkiem motywacyjnych praktyk, a wraz z nią rozwijanie kreatywności. Możliwość znalezienia niezwykłych rozwiązań i przeskoczenie granicy rutyny jest dokładnie to, co może cię odróżnić od szarej strefy roboczej, od której prawdopodobnie jesteś otoczony.

Taki jest sens kursów Hobby - malowanie, gotowanie, szybkie czytanie - wybór jest duży. Ponadto poprawiają balans między pracą a rozrywką, który jak już zapewnie setki razy czytałeś i słyszałeś, jest ważny dla produktywności, wewnętrznego spokoju i życia w ogóle.

Możliwości szkolenia wszystkich tematów są już prawie na każdym rogu. Jest to najlepsza inwestycja, którą można zrobić. Według ekspertów, jej zwrot potencjalny, jest o wiele wyższy niż inwestycja w jakiegokolwiek instrumentu finansowego. Nie wspominając alternatywy jak: „Teraz z tych 1000 zł mam kupić nową komórkę czy trzymiesięczne szkolenie ? ...Co się będę uczyć- kupujemy komórkę”

A jeśli ten dylemat jest na porządku dziennym nie z powodu braku rozumu, a braku funduszy, to jest czas sięgnąć po szybką pożyczę Credissimo.

Przeczytaj więcej

Remont domu zazwyczaj kojarzy się z wysokimi nakładami finansowymi. Czasem wystarczy jednak trochę inicjatywy i wyobraźni żeby dużo zaoszczędzić na małych naprawach.
Urlop tuż tuż, ale nie masz możliwości wyjechać z miasta? Nie panikuj, a sprawdź jaki mamy propozycje na niezapomniane lato w mieście!
Wakacje w pełni! Jeżeli nie chcesz aby Twoje dziecko się nudziło, spawdź jaki mamy propozycje na ciekawe i przydatne wakacje.