5 zasad ubiegania się o pożyczkę online

by Credissimo Polska Sp. z o.o. | 07.06.2018
Złóż wniosek
5 zasad ubiegania się o pożyczkę online

Pożyczki pozabankowe są dziś łatwiej dostępne niż kiedykolwiek. Liczba pożyczkodawców oferujących szybkie pożyczki bez zaświadczeń stale rośnie, co pokazuje, że zapotrzebowanie na tego rodzaju wsparcie finansowe jest duże. W gąszczu ofert pożyczkowych coraz trudniej znaleźć te naprawdę korzystne, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik podpowiadający, jakich zasad należy się trzymać ubiegając o pożyczkę online.

1. Daj sobie czas

Zdajemy sobie sprawę, że jeżeli ktoś rozważa wzięcie pożyczki pozabankowej, oznacza to, że potrzebuje szybkiej gotówki, ale, pamiętając o tym, że sam proces ubiegania się o pożyczkę przebiega obecnie bardzo szybko, warto poświęcić trochę więcej czasu na porównanie ofert, by wybrać tę, która rzeczywiście odpowiada naszym potrzebom i możliwościom.

2. Bądź uważny

Gdy znajdziesz już odpowiednią ofertę pożyczki pozabankowej, koniecznie dokładnie przeczytaj umowę. Może to brzmieć jak banał, ale dane pokazują, że wciąż wielu pożyczkobiorców nie czyta umów, a później jest zaskoczonych wysokością odsetek i całkowitym kosztem szybkiej pożyczki. Warto poświęcić temu uwagę, szczególnie, że biorąc pożyczkę online, możemy przeczytać umowę w zaciszu swojego domu - bez presji czasu, którą często daje się odczuć w placówkach bankowych.

W przypadku Credissimo wszystkie zasady i koszty pożyczki są otwarcie podane już w pierwszym kroku (grafika poniżej), dzięki czemu nie ma zagrożenia, że pojawią się jakieś nieścisłości. Przejrzystość warunków i wszystkich zapisów w umowie pożyczkowej są dla nas bardzo ważne.

website screenshot

3. Bądź dociekliwy

Kolejną ważną zasadą, jakiej warto się trzymać ubiegając o szybką pożyczkę, jest obowiązkowa weryfikacja firmy pożyczkowej. Skoro ty, jako pożyczkobiorca, jesteś weryfikowany, odwdzięcz się pożyczkodawcy tym samym. W końcu zamierzasz powierzyć tej firmie swoje dane osobowe oraz finanse, w związku z czym musisz mieć pewność, że jest to podmiot godny twojego zaufania. Sprawdź dokładnie od kogo pożyczasz pieniądze. Na stronie www powinny być dostępne takie informacje jak: dokładna nazwa podmiotu, adres, KRS, NIP, REGON, telefon kontaktowy i adres e-mail - zobacz na poniższej grafice, jak wyglądają informacje dotyczące Credissimo.

4. Zachowaj umiar

Jednym z najczęściej popełnianych przez pożyczkobiorców błędów jest zaciąganie większych pożyczek, niż jest to potrzebne. Czasami wynika to z mało elastycznych ofert na pożyczki pozabankowe, ale bardzo często bywa konsekwencją myślenia: I tak już biorę pożyczkę, to wezmę więcej. Dodatkowe pieniądze na pewno się przydadzą. Oczywiście, przydadzą się, ale jest to najkrótsza droga do zadłużenia, którego spłata może sprawić trudności.

W sytuacji, gdy możemy sami wybrać ile chcemy pożyczyć i na jak długo - takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Jeżeli potrzebujesz wyłącznie 300 zł, bo musisz zapłacić zaległe rachunki, a do wypłaty zostało jeszcze kilka dni - pożycz dokładnie 300 zł. Wówczas możesz za jednym razem spłacić całe zadłużenie, a sam koszt pożyczki będzie niewysoki.

5. Mierz siły na zamiary

Decydując o wysokości pożyczki, należy mieć na uwadze nie tylko to, ile tak naprawdę pieniędzy potrzebujemy, ale, przede wszystkim, z jakim zadłużeniem sobie poradzimy finansowo. Każdą pożyczkę trzeba przecież spłacić. Dzięki prostym formularzom możemy dokładnie sprawdzić jak wysoka będzie miesięczna rata, jeżeli pożyczymy kwotę X na czas Y. Musimy się wtedy zastanowić, czy taka wysokość raty jest dla nas akceptowalna, czy jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, jeżeli o tyle zostanie pomniejszony nasz miesięczny budżet.

Najgorszym możliwym scenariuszem jest sytuacji, kiedy raty przewyższają nasze możliwości finansowe, nie jesteśmy w stanie ich spłacać i bierzemy kolejną pożyczkę na spłatę poprzedniego zadłużenia. Wpadamy w ten sposób w klasyczną spiralę zadłużenia, z której bardzo trudno się wydostać.

Podsumowując, trzymając się wymienionych wyżej zasad, możemy mieć pewność, że zaciągamy pożyczkę w sposób 100% bezpieczny i nie będziemy mieć trudności ze spłatą należności. Pamiętaj o tym, żeby: dokładnie porównać oferty pożyczkowe, czytać umowy, zweryfikować wiarygodność pożyczkodawcy, pożyczać tyle, ile rzeczywiście potrzebujesz i dopasować wysokość rat do swoich możliwości.

Przeczytaj więcej

Remont domu zazwyczaj kojarzy się z wysokimi nakładami finansowymi. Czasem wystarczy jednak trochę inicjatywy i wyobraźni żeby dużo zaoszczędzić na małych naprawach.
Urlop tuż tuż, ale nie masz możliwości wyjechać z miasta? Nie panikuj, a sprawdź jaki mamy propozycje na niezapomniane lato w mieście!
Wakacje w pełni! Jeżeli nie chcesz aby Twoje dziecko się nudziło, spawdź jaki mamy propozycje na ciekawe i przydatne wakacje.